Cezava pomáhá

Dobrovolníci docházejí. Pro chod očkovacího centra jsou ale důležití.

Práci dobrovolníka v očkovacím centru v Hustopečích si na čas už vyzkoušela třeba kadeřnice, cvičitelka jógy, zaměstnanci informačního centra, a také starostové, starostky a zaměstnanci okolních obcí. Právě posledně jmenovaní budou v budoucích dnech velkou oporou pro město Hustopeče, které centrum ve spolupráci s Jihomoravský krajem a Fakultní nemocnicí u sv. Anny provozuje. Svou pomoc nabídli také představitelé obcí Blučina, Nikolčice, Otnice, Újezd u Brna z Regionu Cezava.

Starostka Hustopečí si všech dobrovolníků velmi váží a je jim za jejich práci opravdu vděčná. „Dobrovolníci jsou pro zajištění chodu očkovacího centra moc důležití. Chod centra představuje pro město finanční i organizační zátěž. Zajištění dobrovolníků máme na starosti čistě my, a zatím se nám to daří. To se ale zkomplikuje postupným rozvolňováním a samozřejmě prázdninami a dovolenými,“ popisuje Hana Potměšilová, starostka města Hustopeče.

Za Region Cezava si práci dobrovolníka vyzkoušel i místostarosta Blučiny Petr Závodník. Svou zkušenost popisuje celkem pozitivně. „Jsem rád, že jsem se během dne nesetkal s nikým, kdo by byl negativně naladěn vůči očkování. Je tu dobrý kolektiv a těší mě, že mohu pomoci tam, kde je to potřeba. Dobrovolnická práce není složitá a zvládne ji opravdu každý,“ dodává Petr Závodník.

Také starostka z Újezdu u Brna a starostové z Nikolčic a Otnic potvrzují, že práce není nijak náročná. Několik zátěžových chvil však při největším náporu také zažili, především ráno, a potom po obědě. Všichni se ale shodují, že silnou motivací jim je pocit smysluplnosti a pomoci. Svou pomoc nabídly některé obce Regionu Cezava i očkovacímu centru na brněnském výstavišti.

Text a foto Radka Raflová

Copyrights © 2008-2022 Synetix, s. r. o.